Найдорожчі монеты России зустрічаються в грошовому обігу

1, 2 і 5 рублів монеты России 2003 року. У 2003 році масовим тиражем карбувалися тільки копійчані номінали. Але на С-Пб монетному дворі було виготовлено невелика кількість 1, 2 і 5 рублевих монет для складання річних сувенірних наборів. Були надруковані навіть барвисті пакувальні конверти, присвячені 300-річчю Пітера, але з невідомих причин все зірвалося. Колекціонери їх так і не побачили, а делегації, які приїхали на святкування ювілею, залишилися без подарунків. У підсумку все 15 тисяч монет кожного номіналу упакували в банківські мішки і відправили в сховищі, де вони благополучно пролежали майже три роки. І тільки в березні 2006 року рублеві номінали з датою 2003 почали з’являтися в звичайному грошовому обігу, викликавши шок у нумізматів. Адже до цього вважалося, що їх просто не існує, як допустимо монет 2001 року. З тих пір ціни на них постійно зростають, досягнувши зараз 30 тисяч за 1 рублеву монету і по 20 тисяч за 2 і 5 рублеві. Нові монети знаходять постійно, хто в кубушці розкопає, хто на здачу отримає, але з кожним роком зустрічається їх все менше і менше. Може вам і пощастить! Дивіться і шукайте заповітні цифри на монетах России 2003.

5 рублів 1999 року. Це монета России привид, на даний момент їх відомо всього 4 екземпляри. Офіційно ЦБ відхрещується від того, що вони виходили, хоча всі три монети безперечно справжні і виготовлені на СПМД. Питання тільки для чого і як потім вони потрапили в грошовий обіг, а не на переплавку. По крайней, один з тих продавців, який виставляв їх на продаж за 210.000 руб. намагався переконати «нумізматичну громадськість», що отримав цю п’ятірку в маршрутці.

Може і так, хоча чого не скажеш заради зайвої сотні тисяч рублів. Але якщо вірите, шукайте … для інформації: за два перших роки карбування монеты россии нових монет 1997 — 1998 рр. випустили стільки 5-ти рублів, що потім їх не виготовляли десять років аж до 2008. У 2002 році вони були випущені тільки для сувенірних наборів (якщо раптом трапляться — ціна 10 тис. рублів), про 2003 я написав вище. Відомі поодинокі екземпляри 5 рублів 2001 і 2006 років, теж справжні і теж з дуже туманною історією появи.

5 копійок 1999 року. На даний момент в колекціях нумізматів їх всього близько 5 штук; всі були знайдені серед звичайних монет, більш як десять років після випуску. Вперше відомими монеты России вони стали в 2013 році, після того як на одному з «блошиних» ринків Кемерово якась бабулька «прилаштувала» місцевим торговцю мішок непотрібної дрібниці. Переглянувши його він і виявив 5 копійок 1999 року вважалися до того моменту не існуючими. Продаж монети була здійснена через інтернет форум нумізматів, торги почалися з 600 тис. Рублів і на цифрі 300.000 «хотелка» продавця і бажання покупця чисельно збіглися.

Звідки монеты России ж вони взялися ці два раритету з датою 1999. Можливо, коли на СПМД заготовили нові штемпеля на 1999 року, то справили їх робоче випробування і готові монети всіх номіналів, як зазвичай змішали із загальним тиражем датованим 1998. І все б нічого, якби центральний Банк раптом не прийняв рішення ці номінали в 1999 року не карбувати. Партія монет, на якій випробували нові штемпеля з трьома дев’ятками в даті, вже розійшлася по регіонах, а «підкріплення» у вигляді основного накладу не було. Так що цілком ймовірно сотня інша таких монет России п’ятаків і п’ятачків ще чекає свого часу, отлежіваясь в панчохах.

Біметалічні монети 2010 року — Пермський край, Чечня, Ямало-Ненецький АО. У 2010 році за планом ЦБ було намічено випустити всі 10 рублеві монети в серії «Регіони Росії» звичайним тиражем по 10 млн. Штук. Але перебої з поставками на МД біметалевих заготовок порушили ці задумки. Карбування монети Пермський край припинилася на позначці 200 тис. Шт. З ще меншим тиражем, по 100 тис. Примірників, вийшли монети присвячені Ямало-Ненецькому АТ і Чеченській Республіці.

При певній частці везіння їх можна зустріти в обороті, все-таки випускалися вони для звернення, і велика частина їх туди потрапила. Питання тільки в тому, скільки часу вони там пробули. У будь-якому випадку знати їх приблизну вартість треба. Десятка присвячена Пермському краю оцінюється в 3000 рублів. Найдорожча монета в добірці — «Ямало-Ненецький АО», її ціна доходить до 12.000 руб. Але якщо вам попадеться «Чеченська Республіка» теж добре, колекціонери купують їх по 10.000 руб. за штуку.
Отже переглянули монети, якщо рідкісних поєднань рік — номінал не знайшли, не турбуйтеся, починається найцікавіше — пошук різновидів, які притаманні тільки невеликої частини тиражу.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here