Наповнення ортопедичного матраца
Купуючи в магазині матрац, ми рідко замислюємося про те, що у нього всередині. Починаємо цікавитися цим питанням тільки в тому випадку, якщо матрац з якихось причин нас не влаштовує або ми не відчуваємо себе комфортно, лежачи на ньому. З великим асортиментом якісних матраців можна ознайомитися на сайті https://mattress.news/product-category/naturepedic/.

Щоб уникнути помилок при виборі матраців, давайте розберемося в тих матеріалах, які найчастіше використовуються в їх виробництві, назвемо їх переваги та недоліки.

З чого складається матрац?
Ортопедичний матрац має багатошарову структуру. У його склад обов’язково входить:
Основа. Нею може виступати пружинний блок (пружинні матраци) або наповнювач (непружинні матраци).
Тверде покриття. Завдяки йому, ми не відчуваємо, що спимо на пружинах або блоці з жорсткого кінського волоса.
Тканина, яка покриває матрац (наматрацник або чохол).
Детальніше зупинимося на видах наповнювачів, використовуваних у виробництві матраців, тому що від якості матеріалу, що використовується в якості наповнювача, багато в чому залежить термін служби матраца, а також зручність його експлуатації.

види наповнювачів
Не поспішайте в магазин у пошуках матраца з самим екологічним наповнювачем, таким як, наприклад, ватин. Він дійсно натуральний і абсолютно безпечний для здоров’я людини. Але! Якщо Ви порівняєте свої відчуття після відпочинку на матраці, створеному на основі ватину і в чиєму провадженні використовувалися штучні тканини, Ви, швидше за все, віддасте перевагу останньому. Так як ватин в процесі експлуатації звалюється в грудочки. На такому матраці Ви будете почувати себе не дуже комфортно.
повсть

У магазинах представлені матраци з натуральним і штучним повстю. Цей вид наповнювача вважають досить практичним і довговічним, тому на Заході саме його найчастіше використовують у виробництві матраців. Але тут варто зробити застереження: мова йде про бавовняному повсті, шари якого скріплені між собою латексним наповнювачем. Але такий матеріал дорогий, тому багато фабрик використовують Термопресованого повсть. Це матеріал, досить міцний зовні, але пухкий всередині. Тому термін служби матраца з наповненням з повсті невисокий.
В якості наповнювача для матраців використовуються також різні види Войлоков, одержуваних з відходів виробництва: ниток, обрізків тканин, вати. Такі матеріали можуть характеризуватися різним ступенем спресованості, наявністю або відсутністю сполучного складу.
кокосове волокно

Кокосове волокно вважається одним з кращих наповнювачів для матраців. Тому найчастіше найдорожчі і елітні матраци створюються саме на основі кокосового волокна. Такий наповнювач довговічний, практичний, здатний витримувати навіть значні навантаження. Об’єктивним недоліком матраців на кокосовому волокні є їх висока ціна.
Деякі виробники намагаються знизити вартість таких матраців, домагаючись цього завдяки економії на латексі. Матраци в цьому випадку набивають пресовані кокосовим волокном, яке за якістю не йде ні в яке порівняння з кокосовою стружкою, склеєної латексом. Тому остерігайтеся підробок.

Ми розповіли про основні матеріалах, які є основою матраців. Однак не варто забувати і про так званих «м’яких» тканинах, завдяки яким відпочивати на матрацах так комфортно. Серед м’яких матеріалів можна виділити два різновиди, які найчастіше застосовуються у виробництві матраців: поролон (або пінополіуретан) і латекс.
поролон

Поролон — це універсальний матеріал. Його використовують як у виробництві дорогих матраців, так і в створенні матраців економ-класу. Цей матеріал відрізняється за складом, щільності, товщині, якості. Отже матрац, в провадженні якого використовувався поролон, може бути м’яким і жорстким ортопедичним; практичним, довговічним — і з сумнівною якістю.
латекс

У виробництві елітних матраців частіше використовується латекс. Цей матеріал отримують з соку гевеї. Залежно від технології виробництва і рецептури латекс набуває різні властивості. Завдяки цьому матраци з прошарком з латексу можуть бути як м’якими, так і досить жорсткими. Цей матеріал більш пружний, ніж поролон, тому вага тіла людини розподіляється по поверхні матраца рівномірніше, забезпечуючи комфорт того, хто на ньому відпочиває.

Файберлюкс
Файберлюкс — один з найсучасніших і дорогих матеріалів, використовуваних у виробництві матраців. Матраци, створені на його основі, поєднують в собі якості пружинних і безпружинних матраців. З одного боку, їх основою є матеріал (як в безпружинних), з іншого — ця тканина складається з найдрібніших спіралей (як в пружинних матрацах), тому швидко приймає первісну форму після зминання. Завдяки своїй «пружною» структурі, матраци на основі файберлюкса зберігають чудовий зовнішній вигляд і форму протягом довгих років. Перевагами матраців з файберлюкс є те, що вони вологостійкі, не вбирають запах, відмінно зберігає тепло, але разом з тим дозволяють тілу людини, відпочиваючого на такий перині, дихати, так як забезпечується відмінна циркуляція повітря.

З чого роблять чохли на матраци?
Деякі покупці вибирають той чи інший матрац виключно за зовнішнім виглядом. Це, звичайно, неправильний підхід. Однак він ілюструє твердження про те, що форма не повинна поступатися за якістю виконання змістом. Саме тому виробники приділяють увагу тому, щоб матраци виглядали естетично, а їх поверхня була приємною на дотик.
Сьогодні на ринку представлені матраци з наматрацники різних кольорів і текстур, а також двосторонніми чолами. Купуючи такий матрац, Ви зможете міняти його колір залежно від настрою.

Відомі фабрики не забувають і про якість матеріалів, використовуваних в створенні чохлів для матраців. До таких тканин висувають такі вимоги: практичність, міцність, екологічність. Матеріали, з яких виконані наматрацники, повинні витримувати щоденні навантаження, тертя і при цьому залишатися в чудовій формі.

Чохли можуть бути створені як з натуральних тканин (бавовна, льон), так і з штучних або комбінованих (поліпропілен, поліестер). А щоб поліпшити експлуатаційні характеристики матраців, використовуються спеціальні просочення для чохлів. Серед них можна назвати антиалергенні склади, засоби, що перешкоджають появі пилу, вбирання вологи.

Купуючи матраци для себе і членів своєї сім’ї, звертайте увагу на якість матеріалів, з яких вони створені. Від правильності Вашого вибору залежить довговічність матраців, їх експлуатаційні якості, а також ті відчуття, які кожен з членів Вашої родини буде отримувати під час відпочинку.

Що таке ортопедичний матрац?
Як відомо, хребет — це одна з найважливіших складових тіла людини. Недаремно він є стрижнем опорно-рухової системи організму. Якщо хребет серйозно пошкоджений, то людина, швидше за все, вже ніколи не зможе вести повноцінне життя і залишиться нерухомий. В даний час, на жаль, дуже багато людей схильні до тих чи інших захворювань хребта, пов’язаних зі способом життя та особливостями роботи. Придбати їх легко, а ось виправити — вже значно складніше.

Ортопедичний матрац — це сучасний засіб для боротьби з деформаціями хребта та опорно-рухового апарату, а також для профілактики оних. Це спосіб підтримувати своє здоров’я, не докладаючи до цього жодних зусиль. Адже лікуватися Ви будете уві сні, у власному ліжку.

Взагалі, ортопедія (грец. Ortos — «прямий, правильний» і pedia — «виховання») — це розділ медицини, що вивчає лікування і профілактику стійких деформацій, викривлень і пошкоджень хребта та опорно-рухової системи. Тому словом «ортопедичний», як правило, позначаються всі прилади, лікувальні апарати та інші вироби, призначені для боротьби із захворюваннями спини і кінцівок.

Ортопедичний матрац призначений для створення так званого ефекту прямої спини. Це означає, що, коли людина лежить на подібному матраці, його хребет протягом усього часу залишається випрямленою. Сьогодні практично всі сучасні матраци в тій чи іншій мірі володіють ортопедичними властивостями. Досягатися це може різними способами.

Можна виділити кілька загальних характеристик, що стосуються ортопедичних матраців.
— Найбільшими ортопедичними властивостями володіють пружинні матраци з окремими блоками незалежних пружин. При цьому кожна пружина стискається сама по собі, матрац прогинається в різному ступені під різними частинами тіла, що дозволяє досягати більш сильного ортопедичного ефекту.
— Чим більше пружин, тим краще ортопедичні властивості матраца.
— Краще, щоб матрац мав якомога більше шарів наповнення.
— У будь-якому випадку, ортопедичний матрац потрібно підбирати відповідно до індивідуальних параметрами будови тіла людини.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here