РФ і Іран збираються укласти міжурядову угоду про безвізові групових туристичних поїздках громадян обох країн…

Першим про це повідомили ЗМІ Ірану, пізніше інформація була підтверджена Марією Захарової, офіційним представником МЗС РФ.

Як повідомила Захарова, країни активно контактують для введення безвізового режиму для туристичних груп. За словами дипломата, після того, як в лютому поточного року набрала чинності міжурядова угода між Росією та Іраном про взаємне спрощення умов перетину кордонів країн для окремих категорій громадян, кількість іранців, які в’їжджають в Росію з туристичними, діловими і гуманітарними цілями, збільшилася більше, ніж у два рази.

Тема безвізового режиму між РФ і Іраном неодноразово піднімалася на консультації з консульських питань на рівні директорів профільних департаментів в Тегерані 21-22 листопада. Виходячи з результатів переговорів, можна розраховувати на лібералізацію візового режиму між країнами найближчим часом.

На консультації представники країн постатейно погодили текст проекту угоди. Російські відомства документ доопрацюють протягом наступних двох-трьох місяців, після чого він буде представлений на розгляд уряду.

Захарова повідомила, що країни також розглядають можливість введення так званих прямих запрошень для ділових представників, що дозволить компаніям та юридичним особам запрошувати зарубіжних партнерів.

Цю домовленість оформлять додатковим протоколом до чинного зараз угоди про спрощення умов взаємних поїздок окремих категорій громадян двох країн між Росією та Іраном. Документ підпишуть після узгодження його тексту з відповідними відомствами. Дипломат вважає, що це сприятиме подальшому розвитку відносин між країнами.

За словами Євгена Іванова, директора консульського департаменту МЗС Росії, угода буде підписана вже через чотири місяці. Документ дозволяє без оформлення візи залишатися на території обох країн групам з 5-50 людина.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here