Очікується, що акцію «Ніч в музеї» 16 травня в Москві можуть відвідати близько півтора мільйонів чоловік. В минулому році при проведенні аналогічної акції московські музеї, виставкові зали та галереї відвідали 1 300 тисяч москвичів і гостей столиці, серед європейських країн цей показник виявився рекордним.

У нинішньому році московська «Ніч в музеї», яка почнеться о 18 годині і триватиме до світанку, теж претендує на рекорд відвідуваності серед європейських столиць. Про це повідомив на прес-конференції керівник департаменту культури міста Москви Олександр Кибовский.

За словами глави департаменту, молоді люди у віці до 35 років становлять приблизно три чверті всіх учасників акції, тому міркування про те, що музеї — це йдуть атрибути вчорашнього дня — домисли тих, хто сам давно не бував у музеях. Глава столичного департаменту порекомендував учасникам акції зосередитися на чомусь важливому, не розпорошуючи увагу і не бігаючи в ажіотажі з одного музею до іншого. Він також порадив відвідати три відкриті музейні майданчики, які спеціально будуть організовані під час акції в парку Музеон у Будинку Художників, на Старому Арбаті та на площі Революції.

На тій же прес-конференції Олена Міловзорова, заступник міністра культури РФ, повідомила про створення в інтернеті спеціального сайту, цілком присвяченого акції «Ніч у музеї». На сайті будуть представлені розкладу музейних заходів, на основі яких заступник міністра порадила складати індивідуальні графіки відвідувань.

Для тих, хто в силу обставин не зможе взяти участь у акції, на сайті буде організована відеотрансляція протягом ночі найцікавіших подій в столичних музеях і на відкритих майданчиках. Заступник міністра розповіла і про культурному проекті «Говорять пам’ятники», що реалізується в рамках акції. Тексти шести пам’яток вітчизняної літератури прозвучать у виконанні відомих акторів.

«Ніч у музеї» вперше була організована в Парижі в 2001 році, а в нинішньому році буде проводитися у всьому світі дев’ятий раз. У музеях і галереях Москви ця унікальна культурно-освітня акція проводиться щорічно з травня 2008 року, в останні роки «Ніч у музеї» отримала розповсюдження і в інших містах Росії.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here